Jak wybrać urządzenia współpracujące z Zoom?

Aplikacja Zoom obecnie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem z racji wzrostu zapotrzebowania na widekonferencje online. Zoom oferuje niewielki, aczkolwiek dopasowany wachlarz usług do potrzeb klientów, a ich serce zaskarbił sobie przede wszystkim niezawodnością prowadzonych za jego pośrednictwem konferencji wideo. Gdy jednak zdecydujemy się na używanie Zooma w naszej firmie, powinniśmy poczynić kilka kroków dla zapewnienia optymalnej jakości obrazu i dźwięku.

Najważniejsza wygoda i mobilność

Aplikacja Zoom jest prosta w obsłudze i instalacji. Najważniejszą kwestią będzie dobór odpowiedniego urządzenia do jej wgrania. Różnica w użytkowaniu będzie zasadnicza jeżeli wgramy aplikację na komputer biurowy, smartfona lub tablet. Co jednak bardzo ważne na każdym z tych urządzeń aplikacja Zoom będzie działała znakomicie.

Dobra jakość audio i video

Podstawą oczywiście będzie sprawienie, by dźwięk i obraz były nienagannej jakości. Dzięki temu będziemy mogli doskonale komunikować się z naszymi współpracownikami podczas konferencji i cieszyć się znakomitą jakością odbioru. W tym przypadku nie powinniśmy oszczędzać na jakości, bowiem dobór urządzeń do konferencji będzie kluczową decyzją jeżeli chodzi o osiągniętą finalnie jakość.

Współpraca Zooma z Jabra

Firma Jabra od pewnego czasu dostarcza w pełni kompleksowe rozwiązania dla Zooma. To dedykowane rozwiązanie, które sprawdzi się świetnie w sytuacji, gdy chcemy osiągnąć efekt niemalże obecności drugiego człowieka obok nas na konferencji. 4K plug-and-play oferuje urządzenie Jabra PanaCast z tejże firmy. Uzyskany efekt będzie oszałamiający, a my sami poczujemy się zupełnie jakby konferencja, spotkanie czy też negocjacje odbywały się twarzą w twarz. Wszystko dzięki systemowi kamer i mikrofonów z inteligentnym sterowaniem.

Rozwiązania od Poly

Poly to również producent, który oferuje szereg niesamowitych urządzeń do konferencji wideo. Urządzenia tej marki znakomicie radzą sobie we współpracy z aplikacją Zoom, a dodatkowo firma oferuje znacznie więcej rozwiązań powiązanych z branżą IT i nowoczesnymi technologiami, jak chociażby oprogramowanie, które również może okazać się przydatne w przypadku chęci tworzenia konferencji. Propozycje od Poly to nie tylko pełne zestawy do wideokonferencji, ale również specjalistyczne stacje do audiokonferencji czy też telefony IP.   

Łącze internetowe

Aplikacja korzysta z łącza internetowego, a zatem im większe konferencje planujemy, tym lepsze łącze powinno być w naszym posiadaniu.

Powiązane artykuły

Partner strony

Cokolwiek planujesz zrobić  z wykorzystaniem dotykowych nowoczesnych technologii multimedialnych, z Videofoniką zrobisz to LEPIEJ !

  • ekrany dotykowe
  • monitory dotykowe
  • nakładki dotykowe
  • ściany interaktywne
  • stoły dotykowe