OSTROŻNIE! SZKŁO!

Pamiętacie ten napis? Niekiedy towarzyszy mu również uroczy piktogram stłuczonego kieliszka, sugerujący, że tego, co kryje się pod opakowaniem dobrze jest nie dotykać, a najlepiej również nie oddychać przy tym zbyt głęboko. Czy zatem wszystko, co jest wykonane ze szkła, wymaga szczególnego traktowania oraz szczelnego opakowania w folię bąbelkową?

Prawie. Istnieje bowiem szczególny rodzaj szkła, stworzony wyłącznie po to, by je dotykać, a nawet, o zgrozo, maziać niewykwalifikowanymi paluchami. I nie, nie jest to szkło pancerne sprytnie zakoszone z rosyjskich czołgów (które w końcu można kupić w każdym sklepie z czołgami), ale specjalne, wysokiej jakości szkło o wdzięcznej nazwie V-GLASS, stosowane powszechnie na produktach firmy Videofonika.

O wyjątkowych walorach tego szkła decyduje przede wszystkim unikalny proces jego produkcji, obejmujący między innymi hartowanie w piecach typu PREMIUM. Umożliwia to uzyskanie szkła o bardzo wysokiej jakości, które charakteryzuje się znacznie większą równością i gładkością, niż szkło hartowane w tradycyjny sposób. Wszystko to sprawa, że opuszki palców przesuwają się po powierzchni V-GLASS z niezwykłą łatwością (nawet, gdy czynią to pierwszy raz w życiu) oraz... nie pozostawiają mało estetycznych śladów.

Ponadto, szkła V-GLASS pokryte są specjalną, fabrycznie nanoszoną powłoką AntiGlare. Dzięki temu, szkło staje się bezpieczne dla użytkownika, a ponieważ powłoka ta posiada satynowy połysk, pokryty nią panel w zdecydowanie mniejszym stopniu odbija światło.

Szkło typu V-GLASS jest bardzo uniwersalne, bowiem może być różnej grubości, w zależności od potrzeb i typu urządzenia, na którym będzie występować. Można również poddawać go obróbce krawędzi, bez obawy, że zostanie uszkodzone i straci swoje magiczne właściwości.

Co więcej, na powierzchni V-GLASS można nawet coś nadrukować, na przykład logo Waszej firmy. Niby drobny szczegół, ale pamiętacie, gdzie tkwi diabeł? Właśnie takie, z pozoru błahe rzeczy decydują o wyjątkowości i nadają Waszym urządzeniom niepowtarzalny charakter oraz prestiżowy wygląd.

Powiązane artykuły

Partner strony

Cokolwiek planujesz zrobić  z wykorzystaniem dotykowych nowoczesnych technologii multimedialnych, z Videofoniką zrobisz to LEPIEJ !

  • ekrany dotykowe
  • monitory dotykowe
  • nakładki dotykowe
  • ściany interaktywne
  • stoły dotykowe