Co to jest @Table?

Pod tą niecodzienną nazwą kryje się równie niecodzienny, lekko futurystyczny, a jednocześnie niesłychanie przydatny gadżet. @Table jest bowiem multimedialnym stołem dotykowym, na który składa się 42-calowy monitor typu public display i pojemnościowy ekran dotykowego multi-touch, zdolny do wykrywania aż 40 punktów dotykowych jednocześnie. Wszystko to opakowane jest w lekką, zgrabną konstrukcję ze stali nierdzewnej i hartowanego szkła.

Całość sprawia bardzo przyjemne wrażenie, stanowiąc nie tylko doskonałe narzędzie multimedialne, ale również elegancki element nowoczesnego, przyjaznego użytkownikowi wnętrza. @Table występuje w dwóch wersjach wysokości: 45 cm (polecane przede wszystkim do hotelowych lobby barów) oraz 90 cm (niezastąpiony na targach i prezentacjach).

No tak, wszystko pięknie, wysokość można sobie wybrać, ale co, jeśli po prostu nie mamy miejsca? W końcu stół to stół, choćby nie wiadomo jak był przydatny, nie powiesimy go przecież na ścianie... Chociaż, w sumie to czemu nie?

@Table, po zdemontowaniu nóg, doskonale spełnia swoje zadanie również wisząc na ścianie, i to wszystko jedno, czy powiesimy go w orientacji pionowej, czy poziomej. W ten sposób tracimy co prawda podstawkę pod kubeczek z kawą, ale zyskujemy dodatkową przestrzeń prezentacji, doskonale widoczną dla klientów.

@Table jest bardzo przyjaznym narzędziem, o intuicyjnej obsłudze i, jak widać, bardzo skromnych wymaganiach. Ponadto, może on być wyposażony w szereg dodatkowych funkcji, jeszcze bardziej umilających życie użytkownikowi. Można na przykład wzbogacić go o wbudowany komputer z procesorem Intel® Core™ i5-4250U, dysponujący pojemnością 8 GB RAM , dyskiem twardym 256GB SSD, kartą graficzną Intel HD 5500 oraz WiFi. Na życzenie klienta, @Table można dodać takie bajery, jak zewnętrzny HUB z portami USB dostępnymi dla użytkowników lub czujnik NFC. Niezwykle przydatnym elementem wyposażenia jest również kamera internetowa, mogąca służyć do przeprowadzania interaktywnych konferencji lub pracować jako czytnik QR Code.

Wszystko fajnie, ale pozostaje jedna, dość drażliwa kwestia - ile ta przyjemność kosztuje?Cóż, prędzej czy później to pytanie musi pać, a odpowiedź na nie z reguły studzi zapędy nawet najbardziej postępowych managerów. Tak zwykle bywa, ale... nie w tym przypadku. @Table można kupić na własność, ponosząc niemałe, ale uzasadnione koszty, które zresztą w niedługim czasie zwrócą się w postaci wzrostu prestiżu oraz ilości klientów naszej firmy. Można jednak wybrać alternatywną opcję i zamiast kupować @Table, korzystać z niego na warunkach modelu SaaS.

Pod tym tajemniczym skrótem (SaaS - Software as a Service), kryje się usługa udostępniania technologii multi-touch w formie usługi abonamentowej. Dzięki temu, nie musimy kupować urządzeń na własność. Nie musimy również ich serwisować oraz martwić się o oprogramowanie i jego kompatybilność ze sprzętem. SaaS obejmuje bowiem, poza dostarczeniem sprzętu pod wskazany adres i w wybranym przez klienta terminie, również dostarczenie dedykowanego programowania oraz zapewnienie nadzoru technicznego nad urządzeniem. Należy podkreślić, że w ramach usługi SaaS użytkownik nie nabywa praw do oprogramowania, które dla niego pracuje, co w znaczny sposób podniosłoby koszty takiego modelu współpracy. Wypożyczając natomiast sprzęt wraz z odpowiednim oprogramowaniem, klient ma możliwość pełnego wykorzystania jego możliwości po bardzo atrakcyjnej cenie. Taka forma współpracy umożliwia firmom wykupienie na określony czas usługi, polegającej na wypożyczeniu @Table wraz z oprogramowaniem dedykowanym specjalnie dla konkretnego sektora biznesu, w jakim się obracają. Oczywiście, na życzenie klienta możliwa jest dodatkowa adaptacja oprogramowania, uwzględniająca specyfikę jego branży oraz firmy. Po upływie czasu trwania umowy, sprzęt staje się własnością klienta, natomiast pozwolenie na użytkowanie oprogramowania wygasa.

W ramach systemu SaaS, klient może korzystać z szeregu ciekawych aplikacji. Na przykład, szablon Concierge dedykowany jest specjalnie dla hoteli, ponieważ umożliwia gościom hotelowym wygodne zaplanowanie pobytu, uwzględniające lokalne atrakcje, a nawet zamówienie jedzenia z restauracji hotelowych. Dla firm związanych z sektorem bankowo-finansowym przewidziana została aplikacja E-Banking, pozwalająca na prezentowanie produktów finansowych dopasowanych do profilu klienta i stanowiąca efektywne wsparcie w kontaktach a klientami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest szablon Aid stworzony dla ułatwienia konsultacji lekarskich oraz wykorzystywany w procesie kształcenia studentów medycyny. Poza wymienionymi, dostępne są także aplikacje Browser, Expo oraz Digital Singage, mające szereg interesujących możliwości oraz zastosowań.

Powiązane artykuły

Partner strony

Cokolwiek planujesz zrobić  z wykorzystaniem dotykowych nowoczesnych technologii multimedialnych, z Videofoniką zrobisz to LEPIEJ !

  • ekrany dotykowe
  • monitory dotykowe
  • nakładki dotykowe
  • ściany interaktywne
  • stoły dotykowe